2023/24 telét egy 100 napos Malagáig tartó autós/bringás úton töltöm. Erre az útra egy szinte teljesen új bringás ruhatárat kellett összeszednem. Mivel az itteni téli/átmeneti időszak nagyon változatos és szélsőséges tud lenni, így mindenre fel kellett készülnöm, de úgy, hogy a lehető legkevesebb holmit kelljen magammal hoznom, a korlátozott tárolási lehetőségeim miatt. Ráadásul az endurozás mellett még tervben van egy bikepacking túra is valamelyik szigeten, tehát tényleg nagyon praktikus és minimális mennyiségű ruhával kell megoldani a dolgokat. A Northwave segítségével sikerült egy szinte tökéletes ruhatárat összeállítanom erre az elég összetett kalandra.
Az egyik legfontosabb dolog, ami kellett az egy olyan melegebb szett amit, ha hűvösebbre fordulna az idő, akkor is kényelmes bringázást biztosít, de azért ne főjjek meg benne, ha kisütne a nap. De emellett túrázni vagy utcán is hordható.
A tökéletes nadrág erre a célra a NORTHWAVE BOMB. Ez ugyan egy nagyon vékony anyag, de viszonylag szélhatlan. Emiatt öt fokig tökéletes hőkomfortot biztosít terepen, de alatta is csak a térded kezd el benne fázni. De ha endurozol, akkor úgyis térdvédőben nyomod, ami nagyon kényelmesen elfér alatta a rugalmas anyagának köszönhetően. Nagyon szuper cucc aktív montizáshoz. A melegebb 15 fok körüli napokon is teljesen jó volt még, talán úgy húsz fok körül jöhet el az a pont mikor már meleg, de persze ez függ az aktivitástól is. Bikeparkos felvonós napokon még 20-25 fok felett is teljesen hibátlan. Részben mert nem 100%-ig szélhatlan, inkább csak úgy 80%-os mértékben, így megvan a megfelelő szellőzés. Illetve a lábszár hátsó része és a csipő tájék egy még szellősebb és nagyon elasztikus anyag. Két zipzáras zseb található elől/oldalt, ebben nagyon jó pozícióba kerül a mobil, a kulcs vagy bármi, ami belekerül, nem lesz útban tekerés közben. Az ülepe pedig egy extra kopásálló anyag a tartósság érdekében. Nálam külön plusz pont, hogy egy olyan cucc, amiben bárhol lehetek, gyalogtúrán, boltba, repülőn, stb. ha nem akarok másik nadrágot magammal cipelni, márpedig nem akarok, ha bikepacking túrára megyek. Emellett kimondottan vagány és jól néz ki, és ami a legfontosabb, hogy egész nap viselve is teljesen kényelmes, jó benne tekerni.




Kellett egy ehhez passzoló dzseki is, ami jól kiegészíti a nadrágot. A NORTHWAVE EXTREME TRAIL dzsekit a jó isten is, de a gyártó egész biztosan a Bomb nadrághoz tervezte. Stílusban, és felhasználási lehetőségeiben egyaránt. A front rész, ami a testet védi teljesen szélálló és egy vékony Primaloft® szigetelést is kapott, ami tudtommal jelenleg a legjobb szintetikus szigetelő anyag. Az ujjak és a hát rész pedig egy közepesen vékony, minimális szigetelő hatású, de 80%-ban szélálló, rugalmas anyagból készült. Ez egyszerre segíti a jobb szellőzést és a kényelmes mozgást is. De ami a legtöbbet tesz a jó szellőzésért az a kicsit lezserebb szabás, ami persze stílusban is jó ás akár utcán vagy más sportoknál is lehetővé teszi a használatát, de emellett segít a fokozott szellőzésben is. Ez a dzseki nem zárja be 100%-ban a testhőt maga alá, enged egy kis légmozgást, ellentétben a tekerős dzsekikkel, amik nagyobb sebességhez (menetszélhez) és kisebb felsőtest igénybevételhez lettek optimalizálva. Szóval ez a dzseki nem annyira jó országútra, vagy xc/gravel használatra, de annál jobb trailezni. Sokkal jobban kiszellőzik felfelé is de lefelé sem fogsz benne fázni. Én 0 fok körül is csak egy alá öltözőt vettem alá. Zseniális. És ami még külön jó benne az a zipzár, teljesen egykezes, nagyon könnyen megy le-föl, így gyorsan egyetlen mozdulattal tudod adagolni az extra szellőzést. Tényleg nagyon szuperül működik a gyakorlatban is, -5-től 10-15 fokig hibátlan. Ráadásul anyaga vízlepergető, így egy kis esőtől sem kell félned.





Még két apróság, de annál fontosabb dolog a téli kényelemhez, az egyik a zokni, ami tényleg sokaknál háttérbe szorul. Pedig rengeteget jelent. Én a hideg napokra a NORTHWAVE EXTREME PRO HIGH zoknit hoztam. És mennyire jó választás volt. Csak a leghidegebb 0 fok körüli helyzetekben éreztem, hogy kicsit fázok, de azt is csak órák után, úgy, hogy nem is téli cipő volt rajtam. Ráadásul az én lábam mocsok fázós. A zokni anyaga PrimaLoft Silver Performance® és Merinói gyapjú keveréke. Tényleg zseniális. Meleg és kényelmes mindig. Bevallom, az ilyen nomád túráknál az ember nem vesz mindennap tiszta zoknit tekeréshez, túl nagy luxus lenne. De még négy nap használat után sincs semmi szaga. Imádom!!!



A kesztyűt illetően, olyat kerestem, ami szélálló, de könnyed jó fogást biztosít, nem túl vaskos, de azért úgy -5-ig legyen jó, biztos, ami biztos. Így esett a választás a NORTHWAVE ACTIVE GEL téli kesztyűjére. Jó választás volt, tudja, amiket vártam tőle, sőt még vízálló is. Szerencsére 0 foknál még nem kellett hidegebb időben használni, de azt vígan bírtam benne. A tenyér részen zselés betétek teszik kényelmesebbé, bár én ellenék nélküle is. Az ujja pedig érintőképernyő kompatibilis természetesen. Egyetlen dolog, amin én változtatnék, hogy a neoprén csukló passzé helyett valami két rétegű sűrűbb szövet szerencsésebb lenne, a jobb szellőzés miatt, de így is imádom.

Lassan a hazai telek is olyan enyhék lesznek, hogy egy jó mellény és thermo mez kombinációjával elég jól el lehet lenni, legalább is a szebb napokon. Főleg az ilyen zártabb és teljesen vízálló verzióban, mint NORHTWAVE RAINSKINSHIELD2. A H2O Flex anyaga rugalmas, mégis 10000mm-ig vízálló és természetesen lélegző is. Szabása versenyzős, azaz szűk, testhez simuló fajta, ami a jobb hő megtartás miatt is fontos, mint ahogy az elasztikus nyakrész is, így egyáltalán nem járja át a szél, ezáltal még melegebben tud tartani. Mivel ez egy esős időre tervezett mellény így a hátrész is ugyan az a H2O Flex anyag, mint a front rész, ez szintén melegebbé teszi kicsit. Persze az épp csak hűvös kora nyári napokon lehet, hogy sok, de az 5-15 fok közti időben viszont szerencsésebb. Ha nincs rá szükség a saját gallér-zsebébe csomagolva nagyon kis helyen elfér. Hosszabb mászásoknál én le is szoktam venni. Szerintem egy jó mellény a létező legpraktikusabb dolog egy kerékpáros számára. Sajnos van némi tapasztalatom az anyag erősségét illetően is. De szerencsére nincs rá panasz, volt egy nagyobb esésem benne, de szinte semmi nyoma, csak egy kb. tűszúrásnyi lyuk lett rajta, illetve rengetegszer akadtam be kisebb nagyobb gallyakba vele, de meg se kottyant neki. Könnyű vékony, de mégis erős, tartós cucc lesz úgy érzem.


Bár a NORTHWAVE még mindig az egyik legolcsóbb világmárka a ruhák közt, de azért így is érezhető kiadás egy ilyen szett beszerzése, viszont ha normálisan használod, akkor nagyon sok évre okoznak majd örömet a hideg napokon, úgy meg már mindjárt nem is lesz olyan vészes a matek.
Legközelebb a nyáriasabb szettet mutatjuk majd be, de most úgy is várni kell még azokkal kicsit odahaza.


